Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, 02.X.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc październik:„O Kościół otwarty na wszystkich”.

2. Od 1 do 31 października Nabożeństwa Różańcoweo godz. 17.15. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) udziela się odpustu zupełnego pod następującymi warunkami: 1) należy odmówić przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły; 2) należy dodać pobożne rozważanie tajemnic.

3. Wspólnota Niewiast Niepokalanej zaprasza w poniedziałek, 3 października, po wieczornej Mszy Świętej, na cykliczne Spotkanie Kobiet w myśli nauczania bł. Marceliny Darowskiej.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca października. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania dla naszej diecezji, a w piątek wynagradzamy Sercu Bożemu zniewagi i grzechy. W czwartek i piątek sakrament pokuty od godz. 16.30 – 17.15. W piątek odwiedziny chorych (ks. Proboszcz) z Komunią Świętą w ich domach od godz. 8.30.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

7. W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na godz. 17.15 i 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Spowiedzi i Komunii Świętej (poświęcenie różańców).

8. Za tydzień zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9. Spotkanie informacyjne dla młodzieży z klas 7 SP pragnącej rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się 11 października (wtorek) o godz. 18.00 w kościele.

10. Dnia 16 października 2022 r. o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Rekreacji zostanie wyświetlony film „Medjugorje”. Szczegóły na plakatach.

11. Nasza wspólnota parafialna organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podhala. Termin: 17 – 20 listopada 2022 r. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości, a także za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę kościoła, czy przy innej okazji.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

26. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, 25.09.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

 

1. Dziś przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy (Orędzie Ojca Świętego Franciszka: „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami „Nie mamy tutaj trwałego miasta, ale szukamy tego, które ma przyjść” Hbr 14.13).

2. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w piątek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W ostatni piątek miesiąca (30 września) zapraszamy, po wieczornej Eucharystii, do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem za dusze w czyśćcu cierpiące.

 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca; zmiana tajemnic Żywego Różańca. W sobotę rozpoczęcie NABOŻEŃSTW  RÓŻAŃCOWCH. W naszej wspólnocie parafialnej Nabożeństwo Różańcowe codziennie, przez cały miesiąc październik, o godz. 17.15.

7. Stowarzyszenie Katolicka Wschowa zaprasza na Ekstremalną Drogę Różańcową, która odbędzie się 7 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o g. 18.00 we Farze, zakończenie u św. Józefa – klasztor. Bliższe szczegóły na plakacie, facebooku oraz portalu zw.pl, gdzie można się również zapisać online.

8. Zapraszamy na Pielgrzymkę Żywego Różańca i Apostolatu Margaretek do Rokitna w dniu 1 października, w I sobotę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

9. Nasza wspólnota parafialna organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podhala. Termin: 17 – 20 listopada 2022 r. Bliższe informacje w zakrystii.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości, a także za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę kościoła, czy przy innej okazji.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

12. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia  –  Szczęść Boże!

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, 18.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Ofiary zebrane dziś na tacę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

2. W poniedziałek (19 września br.) zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII na spotkanie w kościele, na godz. 18.00.

3. W tym roku w naszym dekanacie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych odbędzie się w parafii Siedlnica. Pierwsze spotkanie, na którym można będzie się zapisać, odbędzie się w Siedlnicy, w piątek – 23 września o godz. 19.00.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

6. Zapraszamy na Pielgrzymkę Nauczycieli i Pracowników Oświaty do Rokitna w dniu 24 września br. (sobota). Rozpoczęcie Pielgrzymki o godz. 11.00.

7. Zapraszamy na Pielgrzymkę Żywego Różańca i Apostolatu Margaretek do Rokitna w dniu 1 października, w I sobotę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

8. Nasza wspólnota parafialna organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podhala. Termin: 17 – 20 listopada 2022 r. Bliższe informacje w zakrystii.

9. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości, a także za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę kościoła, czy przy innej okazji.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.