Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Wschowa, 28.05.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, uroczystość

 

1. Za publiczne odmówienie Hymnu do Ducha Świętego w uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym.

4. We środę (31 maja br.) zakończenie nabożeństw majowych; natomiast od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej wieczornej.

5. We środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00.

8. W piątek rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

9. Kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od godz. 19.00 – 19.30.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź święta i w czwartek, i w piątek pół godziny przed każdą Eucharystią. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią Świętą w ich domach od godz. 8.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

12. W przyszłą niedzielę – I niedzielę czerwca – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

13. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja rozpocznie się przy kościele św. Stanisława Bpa i M. (fara). Zostanie poprzedzona Mszą Świętą o godz. 10.00. Zakończenie przy 4. ołtarzu, który będzie usytuowany na placu przy naszym kościele.

14. W dniu 10 września br. odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów, Miłosiernych Samarytan z Markowej koło Łańcuta. Jeśliby były osoby chętne do wzięcia udziału w tej uroczystości, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii w celu informacji o zapotrzebowaniu na karty uczestnictwa.

15. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny na miesiąc czerwiec.

17. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.