Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

Uroczystość Trójcy Świętej

Wschowa, 04.06.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, uroczystość

 

1. W I niedzielę czerwca – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Eucharystii w dni powszednie, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: „O zniesienie tortur”.

4. Kancelaria parafialne będzie czynna we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 (we Farze) i procesja do 4 ołtarzy. Zakończenie procesji przy 4 ołtarzu na placu przy naszym kościele. Po zakończeniu procesji Msza Św. w naszym kościele. Wieczorem Eucharystia o godz. 18.00.

6. Zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała całą wspólnotę parafialną. Jest to bowiem okazja do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

7. Prosimy o udekorowanie domów i okien. Zapraszamy dzieci I Komunijne i z I rocznicy do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i Oktawy Bożego Ciała.

8. Oktawa Bożego Ciała codziennie (do czwartku włącznie – 15 czerwca) po Mszy św. wieczornej. W niedzielę procesja wokół naszej świątyni będzie po Mszy Świętej odpustowej o godz. 12.30.

9. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. 8 czerwca przypada doroczny odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Ponieważ w tym dniu przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, dlatego odpust jest przeniesiony na niedzielę – 11 czerwca 2023 r., na godz. 12.30. Zapraszamy na Mszę Świętą i procesję wokół naszej świątyni. Mszę Świętą odpustową będzie sprawował w intencji naszej wspólnoty parafialnej Ojciec Liberat, proboszcz parafii św. Józefa we Wschowie oraz wygłosi kazanie odpustowe.

11. Duszpasterstwo Rolników diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej organizuje w dniach 2 – 12 lipca 40. Pieszą Pielgrzymkę wyjątkowo z Klenicy na Jasną Górę. Natomiast 1.VII. w Klenicy odbędzie się jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki, który rozpocznie się Mszą św. o g. 17.00. Na godz. 20.00 jest przewidziany koncert jubileuszowy zespołu „NiemaGotu”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny na miesiąc czerwiec.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.