Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

17. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 25.07.2021 r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś, we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, po każdej Mszy Świętej. Podczas poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców będzie można złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie za szczęśliwe podróże („1 grosz za 1 kilometr”).

2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. W niedziele Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 20.00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30 i 18.00); w tygodniu Eucharystia codziennie o godz. 18.00. W Przyczynie Górnej Msza Święta niedzielna o godz. 9.30.

3. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu – pół godziny przed Mszą Świętą.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

5. W czasie wakacji nie ma czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek (ostatni piątek miesiąca lipca) po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy na adorację i modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. W najbliższą niedzielę rozpocznie się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości.

8. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

9. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, zachowaniu dystansu społecznego i o godnym stroju w kościele.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.