Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Wschowa, 02.01.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIKE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 

1. Dziś po Euchrystii o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papież Franciszek zachęca całą wspólnotę Kościoła do modlitwy w następującej intencji: "aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi" (o wychowanie do braterstwa).

2. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto nakazane. Istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. W naszej wspólnocie parafialnej porządek Mszy Świętych niedzielny, tzn. o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Natomiast w Przyczynie Górnej o godz. 9.30.

3. Podczas Mszy Świętych w uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego jest przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.

4. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca stycznia 2022 r. W piątek spowiedź święta pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną. W tym miesiącu nie odwiedzimy chorych.

5. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę - 9 stycznia 2022 r. - w naszej wspólnocie parafialnej, podczas Eucharystii o godz. 11.00, wystąpi chór Cantus z Leszna. Po Mszy Św. krótki koncert kolęd.

7. W tym tygodniu - od poniedziałku - rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej.Od poniedziałku do środy kolęda od godz. 16.00. Udajemy się do rodzin naszej parafii na zaproszenia, które zostały do nas dostarczone. Starajmy się zachować środki ostrożności z powodu pandemii. Plan całej kolędy jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

 

W tym tygodniu odwiedzimy Braci i Siostry w następującym porządku:

poniedziałek (3.01.):Nowe Ogrody, ulica Starowiejska i Słowackiego

wtorek (4.01.):ulice: Czereśniowa, Orzechowa, Jabłoniowa, Wiśniowa, Morelowa, Sosnowa, Jagodowa, Malinowa, Leszczynowa, Klonowa, Modrzewiowa, Bukowa, Akacjowa, Leśna.

środa (5.01.):dawna ulica Zacisze (...), ul. Zacisze, ul. Pusta

czwartek - nie ma kolędy (Objawienie Pańskie)

piątek (7.01.): nie ma kolędy - I piątek miesiąca

sobota (8.01): Przyczyna Górna - od godz. 9.00

 

8. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość - Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy z posprzątanie kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji!

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela iGość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i błogosławionego Nowego Roku!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.