Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

4. NIEDZIELA ADWENTU

Wschowa, dn. 19.XII.2021 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dziś podczas każdej Eucharystii błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus i żłobków (szopek).

2. Ofiary złożone dziś na tacę (w III niedzielę miesiąca) są przeznaczona na budowę kościoła.

3. W poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej, wydawanie paczek dla osób, które wyraziły chęć przyjęcia paczek żywnościowych.

4. Przez okres Adwentu jest odprawiana Eucharystia do Matce Bożej, zwana Roratnią. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę (zakończenie) o godz. 18.00. Zapraszamy do przychodzenia z lampionami.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

6. Betlejemskie Światło Pokoju będzie płonąć w naszym kościele do 24 grudnia br.

7. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Przed świętami Bożego Narodzenia nie udamy się do chorych ze względu na warunki epidemilogiczne. Jedynie na wyraźne (indywidualne) zaproszenie!

9. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca, zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego, do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

10. Pasterki w naszej wspólnocie parafialnej zostaną odprawione o godz. 21.00 i 24.00. W Przyczynie Górnej Pasterka o godz. 22.30.

11. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte o godz. 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej rano o godz. 8.00. W Przyczynie Górnej o godz. 9.30. Ofiary z Pasterek są przeznaczone na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

12. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia (św. Szczepana) przypada Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Taca jest przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.

13. Mając na uwadze niepewną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju oraz wrażliwość niektórych Parafian, tegoroczna wizyta duszpasterska (zwana powszechnie kolędą) odbywać się będzie po uprzednim zaproszeniu prezbitera (księdza). Zaproszenie jest dostępne przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Prosimy to zaproszenie uzupełnić potrzebnymi danymi i następnie przekazać osobiście księdzu albo wrzucić do skarbony znajdującej się przy bocznym ołtarzu do 27 grudnia 2021 r. Kolędę w naszej wspólnocie parafialnej planujemy rozpocząć po Nowym Roku.

14. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji! Dziękujemy Wszystkim Osobom z Caritas naszej parafii za pracę, troskę i wszelkie dobro uczynione na rzecz drugiego człowieka!

15. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela (8 zł) i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

17. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego! Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.