Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, dn. 13.03.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże głosi ks. Jan Jędraszek, pallotyn z Otwocka. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 10.00 i o godz. 18.00. W Przyczynie Górnej o godz. 16.30. Zarówno w poniedziałek, jak i wtorek oraz środę są wolne intencje o godz. 10.00. Ze względu na pandemię koronawirusa Sakrament Pokuty będziemy sprawować we wtorek i środę pół godziny przed Mszami Świętymi i po Eucharystiach – jeśli będzie taka potrzeba. Bardzo prosimy o takie zaplanowanie sobie czasu, by owocnie uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych i spowiedzi św. przygotowujących nas na Święta Paschalne.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

3. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 i po Mszy Świętej wieczornej – ok. godz. 18.30.

4. W piątek, 19 marca br., w parafii św. Józefa – Oblubieńca NMP we Wschowie doroczny odpust ku czci św. Józefa. Początek Eucharystii o godz. 18.00.

5. W dniu 19 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku są 2 trasy do wyboru. Rejestracja uczestników na stronie EDK.ORG.PL. W tym roku nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami miasta ze względu na pandemię koronawirusa.

6. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje Tydzień Modlitw o Ochronę Życia w dniach od 19 do 25 marca 2021 r. i zaprasza do wspólnej modlitwy indywidualnie, w rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Na stronie internetowej www.zazyciem.pro-life.pl będzie można znaleźć szczegółowe intencje i pomocne materiały.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.00 w każdą niedzielę W. Postu.

8. W okresie wielkopostnym można złożyć jałmużnę postną przy wyjściu z kościoła.

9. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na działalność statutową Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas po 15 zł.

11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13.W związku ze stanem epidemii, w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.