Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

3. Niedziela Adwentu

Wschowa, dn. 13 grudnia 2020 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3. NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE”

 

1.        Biskup Zielonogórsko-Gorzowski Tadeusz Lityński mianował nowym proboszczem naszej parafii ks. Adama Tablowskiego, dotychczasowego proboszcza parafii w Olbrachtowie. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza z udziałem Księdza Dziekana odbędzie się w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 11:00.

2.        Betlejemskie Światło Pokoju, które po raz 30. dotrze do naszej ojczyzny przez pośrednictwo harcerzy, uroczyście powitamy w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godz. 12:30. Będzie ono płonąć w naszym kościele do 24 grudnia.

3.        Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Tych, którzy ze względu na trwającą epidemię nie mogą uczestniczyć w roratach, zachęcamy do uczestnictwa on-line.

4.        Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przypominamy, że ze względu na pandemię, w tym roku opłatki nie będą roznoszone do domów. Ofiary z opłatków przeznaczone są na budowę naszego kościoła.

5.        Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki po Mszy Świętej wieczornej.

6.        W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00 do 21:00.

7.        Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji.

8.        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła, a w zakrystii jest do nabycia książka o Wschowskiej Pani MB Pocieszenia.

9.        Zachęcamy do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”. Udział w akcji polega na postawieniu dziś o godz. 19:30 w oknie zapalonej świecy, jako nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, prezydenta USA, którzy 13 grudnia 1981 r. w taki sposób – w Pałacu Apostolskim i w Białym Domu – wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistyczny w Polsce.

10.    Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

11.    W związku ze stanem epidemii w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłania ust i nos w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.