Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wschowa, dn. 11.04.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do  puszek na działalność charytatywną Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

2. Dziś w parafii św. Stanisława Bpa i M. we Wschowie (fara) Msza Święta o godz. 14.00 w intencji tegorocznych maturzystów. Zapraszamy!

3. Dziś w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA! Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Tuż po Godzinie Miłosierdzia będzie dodatkowa Msza Święta.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

5. W dniu 14 kwietnia (środa) przypada Święto Chrztu Polski.

6. W czwartek o godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

7. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 minut. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

8. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. W naszym kościele na Eucharystii lub nabożeństwie może przebywać jednocześnie do 45 osób łącznie ze służbą liturgiczną. W Przyczynie Górnej – do 12 osób. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu społecznego (min. 1.5 m), zasłanianie ust i nosa maseczką medyczną oraz o dezynfekcję rąk. Prosimy Braci i Siostry o zrozumienie i ścisłe stosowanie tych zaleceń oraz poważne traktowanie przykazania miłości bliźniego!

11. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Wschowa, dn. 05.04.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

 

1. Dziś, w poniedziałek, II dzień Świąt Wielkanocnych. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i IFT w Zielonej Górze.

2. Wraz z całym Kościołem trwamy na modlitwie: Nowennie do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odprawiać w tygodniu po Mszy Św. wieczornej.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

4. W czwartek o godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

5. W najbliższy piątek przypada liturgiczna uroczystość – piątek w Oktawie Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

7. W ramach diecezjalnej pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę zapraszamy wszystkich maturzystów na Mszę Świętą w ich intencji, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 14.00, do kościoła św. Stanisława (fara) we Wschowie.

8. W najbliższą niedzielę (11.04.) o godz. 15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zaraz po Godzinie Miłosierdzia będzie dodatkowa Eucharystia.

9. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła, za prace wykonane przy budowaniu Ciemnicy i Grobu Bożego, za zaangażowanie w Liturgii Triduum Paschalnego i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. W naszym kościele na Eucharystii lub nabożeństwie może przebywać jednocześnie do 45 osób łącznie ze służbą liturgiczną. W Przyczynie Górnej – do 12 osób. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu społecznego (min. 1.5 m), zasłanianie ust i nosa maseczką medyczną oraz o dezynfekcję rąk. Prosimy Braci i Siostry o zrozumienie i ścisłe stosowanie tych zaleceń oraz poważne traktowanie przykazania miłości bliźniego!

12. Życzymy Bożego błogosławieństwa w Oktawie Wielkanocy – Szczęść Boże

TRIDUUM PASCHALNE 2021

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCH WSTANIA JEZUSA CHRYSTUSA

 

WIELKI CZWARTEK

godz. 16:00

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele w Przyczynie Górnej.

 

godz. 18:00

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, po niej adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.

 

WIELKI PIĄTEK

w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych

 

Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 15.00 (w kościele może przebywać jednocześnie do 45 osób)

 

godz. 15.00

wielkopiątkowa Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

po Nowennie do Miłosierdzia Bożego kościół będzie zamknięty ze względu na dezynfekcję i sprzątanie kościoła

 

godz. 18.00

Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie do godz. 22.00.

 

                                                  WIELKA SOBOTA

Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 15.00 (w kościele może przebywać jednocześnie do 45 osób)

Nie będzie poświęcenia pokarmów.

 

Od godz. 15.00 do 20.00 czas na sprzątanie kościoła i dezynfekcję. Kościół będzie w tym czasie zamknięty.

 

godz. 21.00 WIGILIA PASCHALNA

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze Święte w porządku niedzielnym: o godz. 8.00, 09:30 (Przyczyna G.) 11.00, 12.30 i 18.00.

 

Ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na Covid-19, Biskup Diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Transmisja diecezjalnych obchodów Triduum Paschalnego na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radio Zachód w każdy dzień o godz. 19.00.

 

Transmisja internetowa parafialnych obchodów na stronie www.pj.wschowa.net.pl

 

Prosimy o zrozumienie i ścisłe stosowanie zaleceń sanitarnych

kierując się przykazaniem miłości bliźniego!

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.