Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA A

 

 

              pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2020.07.05.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA  ZWYKŁA  A

 

1.     Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek mszy świętych. Nie ma Mszy w Niedzielę o 12.30 i o 18.00, a jest Msza Św. o godz. 20.00.  
W tygodniu msze św. o godz. 18.00.

2.     Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz Stowarzyszenie Katolicka Wschowa zapraszają w niedzielę 12 lipca o godzinie 16:00 do sali widowiskowej CKiR na film Najświętsze Serce - pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Rezerwacja biletów tylko w formie telefonicznej - szczegóły na plakacie

3.     Codziennie jest możliwość spowiedzi świętej  pół godziny przed Mszą Św.

4.     11 lipca odbędzie się także pielgrzymka z Klenicy do Otynia, wyjście z Klenicy będzie o 8:00. Do Klenicy należny się udać własnym transportem. Organizatorzy zapewnią powrót do Klenicy autokarami. 

5.     Zapraszamy na parafialną wycieczkę do Śmigla. W programie: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, przejazd kolejką wąskotorową do Starego Bojanowa i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd w sobotę, 18 lipca 2020 roku, o godz. 09:00, powrót ok. godz. 16:00. Dzieci uczestniczą w wycieczce pod opieką pełnoletnich opiekunów. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zaleceń sanitarnych (posiadanie maseczki i płynów dezynfekujących), a także we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszt: 40 zł/os. Zapisy wraz z wpłatą u ks. Adama do 6 lipca.

6.     W wakacje kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki, po Mszy wieczornej do godz. 19:30.

7.       Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni i wystrój. Bóg zapłać.

8.       Za wszelkie ofiary złożone na tacę na budowę czy przy innej okazji bardzo gorąco dziękujemy.

9.       Przy wyjściu można nabyć tygodnik Niedzielę czy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.  Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze chciałby wszystkim chętnym do uczestnictwa w studiach teologicznych zaproponować ich nową formułę. Wykłady na studiach magisterskich odbywać się będą od poniedziałku do czwartku od godziny 16:15 do godziny 20:30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację chrześcijańską, biblijną i teologiczną w ramach studiów stacjonarnych. Zapraszamy także na szczególnie nauczycieli, ale nie tylko, na tegoroczny nabór na dwuletnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne. Wykłady będą odbywać się w soboty. Szczegóły na stronie Instytutu ift.zgora.pli na ulotkach.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA A

 

 

                  pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2020.06.28.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  A

 

1.     W poniedziałek  Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

2.     Od przyszłej Niedzieli nie będzie Mszy w Niedzielę o 12.30 i o 18.00 będzie Msza Św. o godz. 20.00. Od 1 lipca nie będzie Mszy w tygodniu o 7.00 będzie o godz. 18.00.

3.     W przyszłym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 17.00 do 18.00.

4.     Codziennie jest możliwość spowiedzi świętej  pół godziny przed Mszą Św.

5.     Pielgrzymka piesza ze Wschowy do Wielenia rozpocznie się 4 lipca o 10:30 we Farze, spod kościoła św. Jadwigi dołączają pielgrzymi ok. 10:45, zakończymy Mszą w Wieleniu o 18:00. Na pielgrzymce obowiązują przepisy sanitarne, w tym maseczki lub przyłbice. Koszt to ofiara dobrowolna. Jest możliwość udziału w samej Mszy świętej, wyjazd autokaru do Wielenia będzie o godz. 17:15 spod Fary, autokar zabierze także chętnych pielgrzymów pieszych. Nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się.

6.     11 lipca odbędzie się także pielgrzymka z Klenicy do Otynia, wyjście z Klenicy będzie o 8:00. Do Klenicy należny się udać własnym transportem. Organizatorzy zapewnią powrót do Klenicy autokarami. 

7.     Zapraszamy na parafialną wycieczkę do Śmigla. W programie: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, przejazd kolejką wąskotorową do Starego Bojanowa i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd w sobotę, 18 lipca 2020 roku, o godz. 09:00, powrót ok. godz. 16:00. Dzieci uczestniczą w wycieczce pod opieką pełnoletnich opiekunów. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zaleceń sanitarnych (posiadanie maseczki i płynów dezynfekujących), a także we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszt: 40 zł/os. Zapisy wraz z wpłatą u ks. Adama do 6 lipca.

8.     W wakacje kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki, po Mszy wieczornej do godz. 19:30.

9.       Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni i wystrój. Bóg zapłać.

10.   Za wszelkie ofiary złożone na tacę na budowę czy przy innej okazji bardzo gorąco dziękujemy.

11.   Przy wyjściu można nabyć tygodnik Niedzielę czy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12.Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze chciałby wszystkim chętnym do uczestnictwa w studiach teologicznych zaproponować ich nową formułę. Wykłady na studiach magisterskich odbywać się będą od poniedziałku do czwartku od godziny 16:15 do godziny 20:30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację chrześcijańską, biblijną i teologiczną w ramach studiów stacjonarnych. Zapraszamy także na szczególnie nauczycieli, ale nie tylko, na tegoroczny nabór na dwuletnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne. Wykłady będą odbywać się w soboty. Szczegóły na stronie Instytutu ift.zgora.pl i na ulotkach.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA A

 

                  pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2020.06.21.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

XII   NIEDZIELA ZWYKŁA  A

1.     Przez cały czerwiec zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe po Mszy wieczornej.

2.     We wtorek przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

3.     W środę Uroczystość  Narodzenia  Św. Jana Chrzciciela.

4.     Taca dzisiejsza  będzie na budowę naszej świątyni.

5.     W przyszłą Niedzielę Mszy Św. wieczornej będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Tadeusz Lityński z okazji kursowej 32 rocznicy święceń kapłańskich którą będziemy przeżywali w tym roku w naszej Parafii wraz z Jego kolegami  kursowymi.

6.       Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni i wystrój. Bóg zapłać.

7.       Za wszelkie ofiary złożone na tacę na budowę czy przy innej okazji bardzo gorąco dziękujemy.

8.       Przy wyjściu można nabyć tygodnik Niedzielę czy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.