Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

XV NIEDZIELA ZWYKŁA C

 

 

 

www.pj.wschowa.net.pl                                  Wschowa   2019.07.14.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                                                                     XV NIEDZIELA  ZWYKŁA    C

 

1.     Od 22 lipca zapraszamy na obejrzenie wystawy planszowej pt.: Pomnik Wdzięczności. Jest to inicjatywa  Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu zniszczonego na początku II wojny światowej, zwanego Pomnikiem Wdzięczności. Makieta tego Pomnika jest do obejrzenia w Muzeum Ziemi Wschowskiej. Natomiast   3 i 4 sierpnia przedstawiciele Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika będą po Mszach Św. przed kościołem rozprowadzać cegiełki oraz miniaturki figury Chrystusa poświęcone przez Papieża Franciszka jako ofiary na odbudowę Pomnika. Cena cegiełki 10 zł. W Niedzielę 4 sierpnia po Mszy o 11.00 wyświetlony będzie film i pomniku oraz Prof. Stanisław Mikołajczak opowie o burzliwych losach pomnika.

2.     Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na budowę kościoła

3.     Parafia Szlichtyngowa organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 16 do 23 lutego 2020 r. Cena 2890 zł i 150 $.Zapisy do 30 lipca u Księdza Proboszcza  w Szlichtyngowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

4.     Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.     Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i wystrój Bóg zapłać. 

 

 

 

www.pj.wschowa.net.pl                                  Wschowa   2019.07.21.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                     XVI NIEDZIELA  ZWYKŁA    C

 

1.     Od 22 lipca możemy oglądać wystawę planszową pt.: Pomnik Wdzięczności. Jest to inicjatywa  Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu zniszczonego na początku II wojny światowej, zwanego Pomnikiem Wdzięczności. Makieta tego Pomnika jest do obejrzenia w Muzeum Ziemi Wschowskiej. Natomiast   3 i 4 sierpnia przedstawiciele Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika będą po Mszach Św. przed kościołem rozprowadzać cegiełki oraz miniaturki figury Chrystusa poświęcone przez Papieża Franciszka jako ofiary na odbudowę Pomnika. Cena cegiełki 10 zł. W Niedzielę 4 sierpnia po Mszy o 11.00 wyświetlony będzie film i pomniku oraz Prof. Stanisław Mikołajczak opowie o burzliwych losach pomnika.

2.     Taca dzisiejsza  przeznaczona jest na  budowę kościoła. Bóg zapłać.

3.     W czwartek wspomnienie Św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów po Mszy wieczornej. Kancelaria w czwartek nie będzie czynna.

4.     Parafia Szlichtyngowa organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 16 do 23 lutego 2020 r. Cena 2890 zł i 150 $.Zapisy do 30 lipca u Księdza Proboszcza  w Szlichtyngowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

5.     Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6.     Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i wystrój Bóg zapłać. 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA C

          www.pj.wschowa.net.pl                                  Wschowa   2019.07.07.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                              XIV NIEDZIELA  ZWYKŁA    C

 

1.     Parafia Farna organizuje wyjazd po pieszych pielgrzymów do Częstochowy. Wyjazd 12 lipca o godz. 6:00, powrót po Apelu ok. 21:45. Koszt 80 zł. od osoby – płatne w Częstochowie u ks. Pawła. Zapisy we Farze.   Msza powitalna na Jasnej Górze o godz.  13:00 będzie transmitowana w intrenecie. Apel o 21:00 prowadzony przez ks. Pawła można oglądać w TV TRWAM.

2.     W przyszłą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Początek god.17.30 - Nabożeństwo Różańcowe. O godz. 18.00 Msza Św. i po Mszy procesja wokół świątyni . Zapraszamy Panie do niesienia figury Maryi.

3.     Parafia Szlichtyngowa organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 16 do 23 lutego 2020 r. Cena 2890 zł i 150 $.Zapisy do 30 lipca u Księdza Proboszcza  w Szlichtyngowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

4.     Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.     Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i wystrój Bóg zapłać.  

6.     Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

7.     Gościliśmy  Pielgrzymów rowerowych  ze Szczecina do Częstochowy w liczbie 270 osób. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za włączenie się w podjęcie Pielgrzymów posiłkiem w domach oraz poczęstunkiem na plebanii. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za upieczenie i przyniesienie ciasta oraz za pomoc w ugoszczeniu Pielgrzymów na plebanii. Szczególnie pragnę podziękować Rodzinom:

Państwa Kaczmarek, Państwa Pawlak ,,Państwa Smużniak, Państwa Ślusarczyk, Państwa Topa, Państwa Kempińskich, Państwa Czaińskich .

                                              

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA C

          www.pj.wschowa.net.pl                                  Wschowa   2019.06.30.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                     XIII NIEDZIELA  ZWYKŁA    C

 

1.      Od 1 lipca  do końca wakacji nie będzie Mszy w tygodniu o 7.00 będzie tylko  o godz. 18.00.  a w Niedzielę nie będzie Mszy o 12.30 i 18.00 będzie o godz. 20.00.

2.     Zapowiedzieli się Pielgrzymi rowerowi ze Szczecina do Częstochowy w liczbie 270 osób. Osoby chętne do podjęcia pielgrzymów posiłkiem prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przyjadą do nas 4 lipca w czwartek ok.14.15. Do rozlokowania jest jeszcze 180 osób. Parafian prosimy o upieczenie i przyniesienie ciasta.

3.     We wtorek wyrusza 36 piesza pielgrzymka duszpasterstwa rolników. Pielgrzymi będą nocować we Wschowie 3/4 lipca, w zakrystii można zapisywać chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg. 3 lipca ok. 18:45 pielgrzymi przybędą do Fary gdzie zostaną rozlokowani na noclegi. W każdym momencie można dołączyć się do wspólnego wędrowania.      4 lipca o godz. 5:00 piesi pielgrzymi wyruszą z Fary w kierunku Góry i Wąsosza.  Parafia Farna organizuje wyjazd – pielgrzymkę do Częstochowy po pieszych pielgrzymów, wyjazd 12 lipca o 6:00, powrót po Apelu ok. 21:45. Koszt 80 zł. od osoby – płatne w Częstochowie u ks. Pawła. Zapisy we Farze.   Msza powitalna na Jasnej Górze o godz.  13:00 będzie transmitowana w intrenecie. Apel o 21:00 prowadzony przez ks. Pawła można oglądać w TV TRWAM.

4.     Parafia Szlichtyngowa organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 16 do 23 lutego 2020 r. Cena 2890 zł i 150 $.Zapisy do 30 lipca u Księdza Proboszcza  w Szlichtyngowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

5.     Dzisiaj  będzie zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie kościoła po pożarze w Lutolu Suchym.

6.     W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca. W I sobotę miesiąca  zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe i zmianę Tajemnic Różańca o godz. 17.00. a po Mszy wieczornej nauki dla Rodziców i Chrzestnych o godz. 19.00.

7.     W I piątek odwiedzę Chorych od godz. 8.30. Ks. Adam po wakacjach. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 17.00.

8.     W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszam na  spotkanie dla chętnych do pomocy przy obsłudze Pielgrzymów Rowerowych i organizacji Festynu Parafialnego.

9.     Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i wystrój Bóg zapłać.  

11.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.