Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

NIEDZIELA PALMOWA

Wschowa, 02.04.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Dziś podczas każdej Eucharystii błogosławieństwo palm.

2. Dziś przypada 18. rocznica odejścia Jana Pawła II do domu Ojca.

3. Dziś wyjątkowo nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali! Natomiast o godz. 15.00, przy naszym kościele, rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta Wschowa, a zakończy się przy kościele farnym. Będzie to okazja do modlitwy i przypomnienie dziedzictwa św. Jana Pawła II, a także manifestu wiary oraz troski o dobre imię Papieża Polaka! ZAPRASZAMY!

4. Sakrament Pokuty będzie sprawowany w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.

5. We wtorek po wieczornej Eucharystii będą rozdane paczki żywnościowe dla tych, którzy zapisali się na nie.

6. Przed Świętami Wielkiej Nocy – w Wielką Środę – odwiedzimy chorych z Komunią Świętą w ich domach od godz. 8.30. Prosimy o nowe zgłoszenia!

7. Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2023 r.: „O kulturę wyrzeczenia się przemocy”.

8. TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek: godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej - adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00. W Przyczynie Górnej Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00.

 

Wielki Piątek: adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00.

godz. 15.00 – Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego (W Wielką Sobotę 15 minut przed Wigilią Paschalną, w Wielką Niedzielę – 10 minut przed Eucharystią o godz. 12.30).

godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej – adoracja Krzyża. Przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00.

W Przyczynie Górnej Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 16.00.

Ofiary składane podczas Liturgii w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na Boży Grób i na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

 

Wielka Sobota: adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8.00.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę: od 9.00 do 15.00. Po ostatnim poświęceniu zamykamy kościół w celu przygotowania do Wigilii Paschalnej.

W Przyczynie Górnej poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 15.00, a Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 15.30.

 

GODZ. 21.00 WIGILIA PASCHALNA.

- Liturgię rozpoczynamy przy ognisku przed kościołem. Przynosimy ze sobą świece – paschaliki.

- Liturgia Słowa

- Liturgia Chrzcielna

- Liturgia Eucharystyczna i po niej procesja rezurekcyjna.

 

9. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze Święte o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 18.00.

W Przyczynie Górnej Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 7.00.

10. W poniedziałek – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

11. W II Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA. W dni powszednie Nowenna do Miłosierdzia Bożego 10 minut przed wieczorną Eucharystią.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

14. Życzymy dobrej niedzieli i dobrego przeżycia Triduum Paschalnego – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.