Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

12. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, 19.06.2022 r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Trwa Oktawa uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dzisiaj o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół naszej świątyni. Od poniedziałku do czwartku po Mszy Świętej wieczornej. W czwartek zakończenie Oktawy i błogosławieństwo wianków oraz ziół.

2. Ofiary złożone dziś na tacę, w III niedzielę miesiąca, są przeznaczone na budowę kościoła.

3. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu spowiedź święta dla dzieci i młodzieży z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy na Mszę Święta dziękczynną za tegoroczny rok szkolny i katechetyczny oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. W tym dniu Msze Święte w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 07:00, 10.00 do południa oraz wieczorem o godz. 18.00.

7. Zachęcamy wszystkich Braci i Siostry do chrześcijańskiego wykorzystania wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. Należy zwrócić uwagę na zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Należy również zwrócić uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy Świętych. Przypominamy rodzicom i opiekunom, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Eucharystii.

8. Kustosz sanktuarium Matki Bożej Wieleńskiej zaprasza na Wielki Odpust. Wszystkie informacje o tegorocznym Odpuście są umieszczone w parafialnej gablocie.

9. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła, za wszelkie pracy przy budowaniu ołtarzy i troskę o godne przeżycie procesji Bożego Ciała! Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła!

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.