Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Wschowa, dn. 26.XII.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ

 

1. Dziś, w II dzień Świąt Bożego Narodzenia, przypada Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Podczas każdej Eucharystii odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.

2. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na KUL i IFT w Zielonej Górze.

3. Hufiec ZHP Wschowa i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1919/1919 koło we Wschowie zapraszają na lokalne obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w poniedziałek 27 grudnia o godz. 12.00 przy powstańczym obelisku na cmentarzu komunalnym we Wschowie.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00

6. W piątek - 31 grudnia 2021 r. - we wspomnienie św. Sylwestra, ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na godz. 17:00 na NABOŻEŃSTWO kończące Stary Rok 2021, a po nim na Eucharystię dziękczynną, z prośbą o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok 2022. W tym dniu (31 grudnia 2021 r.) Ksiądz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński udziela dyspensy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a jednocześnie zachęca do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

7. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte w Nowy Rok o godz.: 11.00, 12.30 i o godz. 18.00! Nie będzie Eucharystii o godz. 8.00 rano! W Przyczynie Górnej o godz. 9.30.

8. 1 stycznia przypada jednocześnie I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Różańca Świętego będzie w niedzielę – 2 stycznia 2022 r. po Mszy Świętej o godz. 8.00

9. Mając na uwadze niepewną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju oraz wrażliwość niektórych Parafian, tegoroczna wizyta duszpasterska (zwana powszechnie kolędą) odbywać się będzie po uprzednim zaproszeniu prezbitera (księdza). Zaproszenie jest dostępne przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Prosimy to zaproszenie uzupełnić potrzebnymi danymi i następnie przekazać osobiście księdzu albo wrzucić do skarbony znajdującej się przy bocznym ołtarzu. Kolędę w naszej wspólnocie parafialnej planujemy rozpocząć po Nowym Roku.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji! Dziękujemy Tym Osobom, które przyczyniły się do wystroju naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia!!!

11. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela (8 zł) i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Życzymy Wszystkim błogosławieństwa Bożego, a szczególnie naszym Gościom przybyłym do naszej wspólnoty – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.