Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wschowa, dn. 09.05.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Otaczamy modlitwą dzieci oraz ich rodziców.

Biały Tydzieńcodziennie – do soboty włącznie o g. 17.30 (nabożeństwo majowe i Eucharystia).

2. Zapraszamy przez cały miesiąc maj na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30.

3. W poniedziałek, wtorek, środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni Krzyżowe. Celem Dni Krzyżowych jest wyproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

5. W czwartek zapraszamy na Różaniec Fatimski, połączony z adoracją Pana Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 20.00, a zakończenie apelem jasnogórskim o godz. 21.00.

6. Od piątku rozpoczyna się modlitwa (nowenna) do Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę postanowieniem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów i decyzją Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2003 r.

8. Od 23 maja br. (niedziela) odbędą się katechezy Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00. Zakończenie w piątek – 28 maja br. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku spotkania po Mszy Świętej wieczornej o g. 18.00.

9. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. W naszym kościele na Eucharystii lub nabożeństwie może przebywać jednocześnie do 65 osób (limit: 1 osoba na 15 m2). W Przyczynie Górnej – do 20 osób.Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa maseczką oraz o dezynfekcję rąk! 12. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.