Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wschowa, dn. 02.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj 2021 r.: „Aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

2. Zapraszamy przez cały miesiąc maj na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30.

3. W poniedziałek – 3 maja – przypada uroczystość NMP – Królowej Polski, Głównej Patronki Polski – Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę w Rokitnie. Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i o godz. 18.00. W Przyczynie Górnej o godz. 9.30. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowane przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we środę po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca maja. Sakrament Pokuty zarówno w czwartek jak  i w piątek od 16.30 – 18.00. W czwartek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, a w piątek wynagradzamy Sercu Bożemu zniewagi i grzechy swoje i całego świata.

6. W czwartek o godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00 – zakończona apelem jasnogórskim.

7. W sobotę o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpią po raz pierwszy do  I Komunii Świętej (Spowiedź Św. będzie w czwartek od godz. 16.30). Natomiast w przyszłą niedzielę – 9 maja – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego o godz. 10.00 i 12.30 (Spowiedź Św. będzie w piątek od godz. 16.30 do godz. 18.00). Serdecznie prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością I Komunii Św., przyszły na inną godzinę Mszy Świętej.

8. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. W naszym kościele na Eucharystii lub nabożeństwie może przebywać jednocześnie do 65 osób (limit: 1 osoba na 15 m2). W Przyczynie Górnej – do 20 osób. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa maseczką medyczną oraz o dezynfekcję rąk!

11. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.