Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

NIEDZIELA PALMOWA

Wschowa, dn. 28.03.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze Trzy Dni – ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Dziś błogosławieństwo palm podczas każdej Eucharystii.

2. Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Eucharystią rano i wieczorem.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

4. WIELKI CZWARTEK: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja PANA JEZUSA do godz. 22.00.

5. WIELKI PIĄTEK: w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych - Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 15.00 (w kościele może przebywać jednocześnie do 45 osób). O godz. 15.00 wielkopiątkowa Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.

Po Nowennie do Miłosierdzia Bożego kościół będzie zamknięty ze względu na dezynfekcję i sprzątanie kościoła

O godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku, która koncentruje się na adoracji Krzyża, adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie do godz. 22.00.

6. WIELKA SOBOTA: Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 15.00 (w kościele może przebywać jednocześnie do 45 osób).

Nie będzie poświęcenia pokarmów. (Należy po wspólnej modlitwie wypowiedzieć słowa błogosławieństwa przez ojca, matkę lub inną dorosłą wierzącą osobę przed śniadaniem niedzielnym. Bp Tadeusz Lityński pobłogosławi pokarmy w gorzowskiej katedrze. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi o godz. 11.00 TVP 3 Gorzów Wlkp. Zachęcamy do duchowej łączności z tym obrzędem przez przygotowanie stołu przykrytego obrusem, z umieszczonym na nim krzyżem i zapaloną święcą – np. paschalikiem Caritas – wspólna modlitwa z biskupem oraz gest błogosławieństwa uczyniony przez jednego z domowników obejmie pokarmy przygotowane w domu do pobłogosławienia).

Od godz. 15.00 do 20.00 czas na sprzątanie kościoła i dezynfekcję. Kościół będzie w tym czasie zamknięty.

O godz. 21.00 WIGILIA PASCHALNA po której nie będzie procesji Rezurekcyjnej.

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA: Msze Święte odprawiane są jak w każdą Niedzielę: o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i o 18.00.

8. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: Msze Święte jak w każdą Niedzielę.

9. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11.Ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na Covid-19, Biskup Diecezjalny podtrzymuje  do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele  i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także  katolików przebywających na jej terytorium. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński w jedności z episkopatem Polski apeluje, w obliczu zagrożenia zdrowia i życia, o odpowiedzialność indywidualną i zbiorową oraz zobowiązuje wszystkie wspólnoty parafialne diecezji zielonogórsko-gorzowskiej do ścisłego przestrzegania przepisów:

Aktualne przepisy sanitarne obejmują:

·      limit osób przebywających w kościele (1 osoba na 20 m kw.): u nas w kościele może przebywać 45 osób łącznie ze służbą liturgiczną. Zaproszenie do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej niedzielnej – po 9 zaproszeń!!!

·      obowiązek zachowania dystansu społecznego (min. 1,5 m) – zajmujemy wyznaczone miejsca;

·      obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką medyczną (z wyjątkiem celebransa);

·      dezynfekcja rąk

 

Ponieważ obecna sytuacja skłania do pozostawania w domach i nieuczestniczenia osobiście w  liturgii, zachęcamy do uczestniczenia w transmisjach TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radio Zachód z katedry w Gorzowie Wielkopolskim pod przewodnictwem Księdza Biskupa o godz. 19.00 zarówno w czwartek, jak i piątek oraz w sobotę.

 

Prosimy Parafian o zrozumienie i ścisłe stosowanie tych zaleceń i poważne traktowanie przykazania miłości bliźniego!

 

12. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i owocnego przeżycia Paschy Pana – mimo pandemii koronawirusa – Szczęść Boże!

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.