Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, dn. 21.03.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

3. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje Tydzień Modlitw o Ochronę Życia w dniach od 19 do 25 marca 2021 r. i zaprasza do wspólnej modlitwy indywidualnie, w rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Na stronie internetowej www.zazyciem.pro-life.pl można znaleźć szczegółowe intencje i pomocne materiały.

 4. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. W tym dniu Msze Święte w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 7.00, 16.00 (dla rodziców z dziećmi I – Komunijnymi) oraz o godz. 18.00.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

6. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 i po Mszy Świętej wieczornej – ok. godz. 18.30.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.00 w każdą niedzielę W. Postu.

8. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane palmy przed kościołem – przed każdą Mszą Świętą. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła. Podczas każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd błogosławieństwa palm.

9. W okresie wielkopostnym można złożyć jałmużnę postną przy wyjściu z kościoła.

10. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na działalność statutową Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

 11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. W związku ze stanem epidemii, w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.