Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

II NIEDZIELA ADWENTU ROKU B

www.pj.wschowa.net.pl                                                       Wschowa   2014.12.07

                                                                  

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU  B

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 17.00.
 2. Rozpoczęliśmy Nowy Rok Kościelny –Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Symbolem roku jest Krzyż.
 3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).
 4. Osoby z Grup Parafialnych prosimy,  wzorem ubiegłego roku, o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać po Mszy Św. Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.  Bóg zapłać za wsparcie.  
 5. Dzisiaj  zapraszamy Młodzież klas III gimnazjum na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy.
 6. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. W tym roku wszystkie paczki dla dzieci będą takie same, Osoby, które chcą zostać  POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy  do 16 grudnia.
 7. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepów POLO i INTERMARCHE w dniach od 11 do 13 grudnia  będziemy  mogli wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tych sklepach. Również w przedsionku naszej kaplicy można przynosić produkty spożywcze do 15 grudnia włącznie. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy  serdeczne Bóg zapłać.
 8. Rozprowadzane  są  świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Duża świeca 12 zł, mała 5 zł. Można też nabyć  figurkę Jezusa na sianku.
 9. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 10.  Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 11.  Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12.  Święty Mikołaj zaprasza wszystkie Dzieci 14 grudnia na zabawę ze Świętym Mikołajem do Domu Katechetycznego o godz. 15.00 przy Placu Farnym
 13.  Duszpasterstwo nauczycieli przy parafii św. Stanisława zaprasza na cykl spotkań „Wiedzieć więcej”. Będą one miały formę wykładu z możliwością dyskusji i zadawania pytań prelegentom. Pierwsze spotkanie pt. „Historia Kościoła Farnego” poprowadzi p. Marta Małkus, dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej - w czwartek 11 grudnia o godz. 16.30 w Farze.
 14.  Serdecznie zapraszamy miłośników biegania i nordic walking   na Bieg Mikołajkowy, który odbędzie się dzisiaj  na Bluszczowym Szlaku o godzinie 14.00. Przed biegiem będzie  można  wspomóc potrzebujących symboliczną złotówką. Bliższe  informacje na profilu facebookowym „Biegaj Wschowo”.

                                        


Copyright © 2013. All Rights Reserved.