Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

IV Niedziela Adwentu A

 

 

www.pj.wschowa.net.pl

                                                                             Wschowa   2013.12.22.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – NOWY ROK LITURGICZNY

                                           HASŁO ROKU LITURGICZNEGO Wierzę w Syna Bożego.”.

 

 1. Do wtorku jeszcze zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece). We wtorek na Roratach poświęcone zostaną  figurki Pana Jezusa do szopek.
 2. W poniedziałek odwiedzimy Chorych od godz. 8.30.
 3. We  wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na ostatnie Roraty o 6.30. a wieczorem zapraszamy na Pasterki w kaplicy. Pierwsza Pasterka o 21.00 (odprawiona będzie za Parafian i za Pomocników Św. Mikołaja, o błg. Boże dla Nich i Ich Rodzin) tu szczególnie zapraszamy Rodziny z małymi dziećmi.  Druga Pasterka o 24.00. W Przyczynie Górnej Pasterka o 22.30. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.
 4. Taca dzisiejsza przeznaczona jest  na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 5. W Boże Narodzenie  Msze święte jak w każdą niedzielę (8.00; 11.00; 12.30; 18.00). Msza Św. o godz. 11.00 odprawiona zostanie w intencji wszystkich Dobrodziejów naszej Parafii, którzy wspierają naszą wspólnotę i dzieło budowy. O błg. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Nich i Ich Rodzin.
 6. W przyszłą Niedziele przypada Uroczystość Św. Rodziny z Nazaretu, Święto patronalne Rodzin. Na wszystkich Mszach Św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego zachęcamy, aby Małżonkowie przyszli razem na Mszę Św. i usiedli razem na Mszy Św.
 7. Wprzyszłą Niedzielę będziemy mogli wesprzeć potrzebujących naszej Parafii symboliczną złotówką.
 8. W Uroczystość Trzech Króli 6 styczniaserdecznie zapraszamy na Marsz ku czci Mędrców ze Wschodu, którzy przyszli do Jezusa, aby oddać hołd Bogu w małej Dziecinie. Początek Marszu o godz. 15.30 przy naszej kaplicy i przejście w procesji ze śpiewaniem kolęd na Rynek naszego miasta. Po marszu o godz. 16.30 zapraszamy na Misterium przygotowane przez Młodzież naszego miasta oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Zapraszamy serdecznie.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy Pomocnikom Św. Mikołaja za pomoc w spełnianiu marzeń dziecięcych i okazaną hojność. Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest Niedziela i Gość Niedzielny.
 11. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 12. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej


Copyright © 2013. All Rights Reserved.