Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

II Niedziela Adwentu -Niepokalane Poczęcie NMP.

 

 

www.pj.wschowa.net.pl

                                                                             Wschowa   2013.12.08.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU – NOWY ROK LITURGICZNY

                                           HASŁO ROKU LITURGICZNEGO Wierzę w Syna Bożego.”.

 

 1. Rozpoczęliśmy Nowy Rok Kościelny–Adwentem–czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście  Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”.
 2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).
 3. Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy serdecznie w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. wieczorną i spotkanie po Mszy w kaplicy.
 4. Osobom z Grup Parafialnych i  innym Parafianom serdecznie dziękujemy za rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.  Bóg zapłać za wsparcie.  
 5. Rozprowadzane  są  świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Duża świeca 12 zł, mała 5 zł. Można też nabyć  figurkę Jezusa na.
 6. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. W tym roku wszystkie paczki dla dzieci będą takie same, Osoby, które chcą zostać  POMOCNIKIEM św. Mikołaja proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy  do 16 grudnia.
 7. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepów POLO i INTERMARCHE w dniach od 12 do 14 grudnia  będziemy  mogli wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tych sklepach. Również w przedsionku naszej kaplicy można przynosić produkty spożywcze do 15 grudnia włącznie. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy  serdeczne Bóg zapłać.
 8. W każdy czwartek zapraszamy na  adorację Pana Jezusa  od 20.00 – 21.00.
 9. Dzisiaj po Mszy  zapraszamy Rodziców i Chrzestnych na nauki przed chrztem po Mszy wieczornej.
 10. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na kanonizację Jana-Pawła II  do Włoch w terminie od 22 do 29 kwietnia, koszt  2020 zł . i 80 Euro . Zapisy do połowy grudnia w zakrystii. Wpłata do końca grudnia 500 zł.  Szczegóły  podane są w gablocie. Wyjazd będzie możliwy jeżeli uzbiera się 43 osoby. Zapisy w księgarni Św. Antoniego we Wschowie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest Niedziela i Gość Niedzielny.
 12. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 13. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

 

 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.