Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, dn. 28.02.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dziś, w II niedzielę Adwentu, wspomagamy dzieła pomocy „Ad Gentes”.

2. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.30 – 21.00 w ramach przygotowań do koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie. Zapraszamy!

3. Jutro w naszym kościele rozpoczniemy prace związane z montażem nowych elementów ołtarza.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

5. W czwartek, 4 marca, gościć będziemy w naszej parafii ikonę Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krucjata Wyzwolenia Człowieka to dzieło wyzwolenia, w którym podejmuje się dobrowolną i całkowitą abstynencję od alkoholu jako post połączony z modlitwą w intencji wyzwolenia z nałogów kogoś z bliskich. Krzyż powitamy na mszy wieczornej o godz. 18:00, następnie od godz. 20:00 do 21:00 będą modlitwy w ramach cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie nawiedzenia Krzyża będzie możliwość przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca.

W I czwartek modlimy się za powołanych do służby Bożej w Kościele Jezusa Chrystusa, a także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W I piątek wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi swoje i całego świata.

Ze względu na pandemię koronawirusa nie odwiedzimy chorych z Komunią św. w ich domach.

W I sobotę o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Ż.R.

Intencja modlitewna na miesiąc marzec: „Abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym”.

7. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 i po Mszy Świętej wieczornej – ok. godz. 18.30.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 w każdą niedzielę W. Postu.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od IV Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 14 marca 2021 r. Modlimy się za rekolekcjonistę i o owoce tych rekolekcji.

10. W okresie wielkopostnym można złożyć jałmużnę postną przy wyjściu z kościoła.

11. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na działalność statutową Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać!

Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

14.W związku ze stanem epidemii, w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.

15. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, dn. 21.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W poniedziałek święto katedry św. Piotra Apostoła.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 – zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

4. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 i po Mszy Świętej wieczornej – o godz. 18.30.

5. Zapraszamy w każdą Niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

7. Za tydzień II niedziela Wielkiego Postu wspomagamy działa pomocy „Ad Gentes”.

8. W przyszłą niedzielę od godz. 19.30 – 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie – zapraszamy

9. W okresie wielkopostnym będzie możliwość złożenia jałmużny postnej.

10. Zachęcamy do przekazywania 1% na działalność statutową Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13.W związku ze stanem epidemii, w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 14.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM

 

1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

2. We środę POPIELEC, rozpoczynamy OKRES WIELKIEGO POSTU. W naszej wspólnocie parafialnej obrzęd posypania głów popiołem podczas Eucharystii o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W Przyczynie Górnej o godz. 17.00.

3. W Środę Popielcową zachowujemy post ścisły przez wszystkich w przedziale wieku 18-60 lat.

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 – zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

7. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 i po Mszy Świętej wieczornej – o godz. 18.30.

8. Zapraszamy w każdą Niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

10. W okresie wielkopostnym będzie możliwość złożenia jałmużny postnej.

11. Zachęcamy do przekazywania 1% na działalność statutową Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

14.W związku ze stanem epidemii, w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.

15. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.