Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, dn. 07.03.2021 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W miesiącu marcu modlimy się na różańcu w następującej intencji: „Abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym”.

2. Na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski będą transmitowane rekolekcje diecezjalne, które poprowadzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Rozpoczną się dzisiaj o godz. 10.30, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00.

3. W tym tygodniu będziemy kontynuować prace w naszej świątyni związane z wyposażeniem prezbiterium kościoła.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

5. We środę Wieczór Uwielbienia w klasztorze o. Franciszkanów we Wschowie o godz. 18.00. Zaprasza Wspólnota Modlitewna Odnowy w Duchu Świętym.

6. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 i po Mszy Świętej wieczornej – ok. godz. 18.30.

7. W sobotę przypada VIII rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka. Modlimy się o owocny pontyfikat.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.00 w każdą niedzielę W. Postu.

9. W przyszłą niedzielę – IV Niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne, których przewodnikiem będzie ks. Jan Jędraszek, SAC z Otwocka. Tak zaplanujmy sobie czas i zajęcia, by owocnie uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych od niedzieli do środy przyszłego tygodnia oraz w spowiedzi świętej, którą przewidujemy we wtorek przyszłego tygodnia.

10. W okresie wielkopostnym można złożyć jałmużnę postną przy wyjściu z kościoła.

11. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na działalność statutową Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas po 15 zł.

13. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

15.W związku ze stanem epidemii, w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.

16. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.