Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

1 NIEDZIELA ADWENTU

Wschowa, dn. 29 listopada 2020 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dziś 1. niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Przeżywać go będziemy rozważając hasło: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
a. Zapraszamy na Roraty – adwentowe msze o Matce Bożej, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Tych, którzy ze względu na trwającą epidemię nie będą mogli uczestniczyć w roratach, zachęcamy do uczestnictwa on-line.
b. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że ze względu na pandemię, w tym roku opłatki nie będą roznoszone do domów. Ofiary przeznaczamy na dzieło budowy naszego kościoła.

c. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritasw cenie: mała 6 zł, duża 15 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła.

d. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Adwentowy Dzień Skupienia. Naukę rekolekcyjną na każdej mszy świętej głosić będzie ks. Tomasz Kozłowski, kapelan Chorągwi Białostockiej ZHP, doktorant teologii pastoralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

2. Kancelaria parafialna czynna jest po wcześniejszym umówieniu telefonicznym we wtorki po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.

3. W czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00 do 21:00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą świętą i w piątek od godz. 17:00. Przypominamy, że odwiedziny chorych zostały wstrzymane do odwołania.

5. W sobotę o godz. 17:15 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Z całego serca dziękuję za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła (w Niedzieli płyta z rekolekcjami „Oddanie 33”, a w Gościu Niedzielnym kalendarz na nowy rok), a w zakrystii do nabycia jest książka o Wschowskiej Pani MB Pocieszenia.

8. W związku ze stanem epidemii w naszym kościele parafialnym może przebywać 55 osób, a w Przyczynie Górnej 15 osób. Przypominamy o obowiązku zasłania ust i nos w kościele i zachowaniu dystansu społecznego.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.