Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

XV NIEDZIELA ZWYKŁA A

              pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2020.07.12.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA  ZWYKŁA  A

 

1.     Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. Nie ma Mszy w Niedzielę o 12.30 i o 18.00, a jest Msza Św. o godz. 20.00. 
W tygodniu Msze św. o godz. 18.00

2.     W poniedziałek 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Początek 17.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i  modlitwa Różańcowa, prowadzą modlitwę Grupy naszej Parafii. 18.00 – Masza Św. .  (W int. Rodziców, którzy utracili dzieci i Ich Rodzin o pociechę Ducha Św.,  błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Nich ( intencja od Sodalicji ).   Po Mszy procesja wokół kościoła- prosimy o niesienie figury M.B.

4.     Codziennie jest możliwość spowiedzi świętej  pół godziny przed Mszą Św.

5.     W wakacje kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki, po Mszy wieczornej do godz. 19:30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny

6.       Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni i wystrój. Bóg zapłać.

7.       Za wszelkie ofiary złożone na tacę na budowę czy przy innej okazji bardzo gorąco dziękujemy.

8.       Przy wyjściu można nabyć tygodnik Niedzielę czy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9.     Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze chciałby wszystkim chętnym do uczestnictwa w studiach teologicznych zaproponować ich nową formułę. Wykłady na studiach magisterskich odbywać się będą od poniedziałku do czwartku od godziny 16:15 do godziny 20:30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację chrześcijańską, biblijną i teologiczną w ramach studiów stacjonarnych. Zapraszamy także na szczególnie nauczycieli, ale nie tylko, na tegoroczny nabór na dwuletnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne. Wykłady będą odbywać się w soboty. Szczegóły na stronie Instytutu ift.zgora.pl i na ulotkach.

 

 

 

Komunikat Komisji Nauki Wiary KEP

w sprawie kultu św. Szarbela

 

 

Od wielu lat rozwijają się zarówno w Polsce, jak też w innych krajach Europy katolickie wspólnoty praktykujące kult św. Szarbela, libańskiego mnicha maronickiego. Kościół maronicki jest Kościołem katolickim obrządku wschodniego, pozostającym w pełnej komunii z Kościołem rzymskokatolickim i uznającym autorytet papieża. Niektórzy wierni w Polsce pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem, poznając życie i duchowość św. Szarbela oraz innych świętych z Libanu. Dzięki temu mogą odkryć i harmonijnie połączyć ze sobą najbardziej wartościowe elementy katolickiej tradycji zachodniej i wschodniej.

W wielu parafiach na terenie Polski działają różne wspólnoty nawiązujące do duchowego dziedzictwa świętych z Libanu, w tym również Domy Modlitwy św. Szarbela organizowane i animowane dotąd przez ks. Jarosława Cieleckiego.

Niestety w ostatnim czasie ks. Jarosław Cielecki dokonał aktu apostazji, porzucając Kościół rzymskokatolicki i przystępując do wspólnoty religijnej, która nie utrzymuje jedności z papieżem. Z tego powodu nie może on nadal sprawować duchowej opieki nad wiernymi Kościoła rzymskokatolickiego.

W obliczu tej bolesnej sytuacji wszystkie osoby należące do rzymskokatolickich wspólnot św. Szarbela mogą znaleźć duchowe wsparcie w Maronickiej Fundacji Misyjnej, której przewodniczącym jest Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej. Celem Fundacji jest odnowa i pogłębienie życia duchowego współczesnych ludzi dzięki twórczemu spotkaniu tradycji chrześcijaństwa wschodniego i zachodniego oraz w duchu wierności nauczaniu papieża i Soboru Watykańskiego II.

Ufamy, że członkowie Domów Modlitwy św. Szarbela pozostaną w jedności z Kościołem katolickim, będąc jego wiernymi świadkami.

 

Abp Stanisław Budzik

Przewodniczący

Komisji Nauki Wiary KEP

__________________________

Za zgodność:

 

Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny

Konferencji Episkopatu Polski

 

 


 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.