Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

Niedziela Palmowa

                  pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2020.04.05.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

VI NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU A  PALMOWA

 

1.    W Wielkim Tygodniu Msze święte będą odprawiane tylko o godz. 18.00 tak by była możliwe uczestniczenie w Mszach transmitowanych na żywo z kościoła przez Internet. www.pj.wschowa.net.pl    Intencje zamówione na godz. 7.00 będą odprawione o godz. 18.00. 

2.    Okazja do spowiedzi  w  Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będzie od godz. 18.30 do 19.00 z zachowaniem limitu 5 osób w kościele lub po umówieniu telefonicznym    604 632 782

3.    Spowiedź w Wielki czwartek i Wielki  Piątek od 19.00 do 20.00 z zachowaniem limitu 5 osób w kościele.    

4.    Spowiedź w Wielką Sobotę od godz.  8.00 do 12.00  z zachowaniem limitu 5 osób w kościele.

5.    Mszę Św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 18.00

w Przyczynie Górnej Msza o godz. 9.30.

6.    Można nabyć  świece paschaliki na stół Wielkanocny w cenie 15 zł. Ofiary przeznaczone na wsparcie dla najbardziej potrzebujących.

7.    Zachęcamy do przeznaczenia 1% podatku na potrzeby CARITAS. Przy gazetach jest ulotka o możliwości wpłaty na budowę naszej świątyni z możliwością odpisania części kwoty. Instrukcja jest na odwrocie.

8.    Do nabycia będą świąteczne wydania   Niedzieli (10 zł) i  Gościa Niedzielnego (6 zł).

9.     Za wszelkie ofiary złożone na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Transmisja w internecie : www.pj.wschowa.net.pl

 

DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ ODNOŚNIE PRZYZNANIA SPECJALNYCH ODPUSTÓW DLA WIERNYCH W OBECNEJ SYTUACJI PANDEMII, 20.03.2020 R.

                                                     PENITENCJARIA      APOSTOLSKA    DEKRET

 

Wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną Covid-19, powszechnie znaną jako koronawirus, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek charakterze, także poprzez modlitwę, opiekują się nimi, udziela się daru specjalnych odpustów.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach, jeśli w duchu oderwanym od jakiegokolwiek grzechu, zjednoczą się duchowo poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożnej praktyki Drogi Krzyżowej lub innych form pobożności, a przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe.

Pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy ci, którzy za przykładem Dobrego Samarytanina, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronawirusa według słów Boskiego Odkupiciela: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13), otrzymają ten sam dar odpustu zupełnego na tych samych warunkach.

Ponadto, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego na tych samych warunkach z okazji obecnej epidemii światowej nawet tym wiernym, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie.

Kościół modli się za tych, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyków, powierzając Bożemu miłosierdziu wszystkich i każdego z osobna na mocy komunii świętych i udziela wiernym odpustu zupełnego w chwili śmierci, pod warunkiem, że byli należycie dysponowani i zwykle za życia modlili się.

Niech Najświętsza Maryja Panna, Matka Boga i Kościoła, Uzdrowienie Chorych i Wspomożycielka Wiernych, nasza Orędowniczka, pomoże cierpiącej ludzkości, oddalając od nas zło tej pandemii i wyjednując nam wszelkie dobro niezbędne dla naszego zbawienia i uświęcenia.

 

Niniejszy dekret jest ważny niezależnie od wszelkich przepisów stanowiących inaczej.

W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 19 marca 2020 roku.

 

Kard. Mauro Piacenza

Penitencjarz Większy

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.