Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

II NIEDZIELA ADWENTU ROKU A

 

 

 

www.pj.wschowa.net.pl                                    Wschowa   2016.12.04

                                                                  

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU  A

 

1.      Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny –Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Idźcie i głoście”. 

2.      Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).

3.      Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie ofiarą do puszek po Mszy Św.

4.      W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Jest to też dzień odwiedzin Ks. Biskupa w naszej parafii. Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania będzie o godz. 17.00. Młodzież bierzmowana ze Świadkami  zbiera się w kaplicy o 16.20. Spowiedź dla Bierzmowanych i Ich Bliskich będzie 5 grudnia w poniedziałek od 18.30. do 19.30.

5.       Również w czwartek 8 grudnia zapraszamy na Godzinę Łaski

       od 12001300   wszystkich chętnych do naszej kaplicy.

6.      Spotkanie wszystkich Grup działających w Parafii z Ks. Biskupem będzie w czwartek o godz. 20.00. Młodzież i dzieci zapraszamy z  Rodzicami lub Opiekunami ze względów bezpieczeństwa.

7.      Młodzież klas II Gimnazjum wraz z Rodzicami zapraszamy dzisiaj  na Mszę Św. wieczorną i spotkanie po Mszy w kaplicy.

8.      Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. W tym roku wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe, Osoby, które chcą zostać  POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy  do 12 grudnia.

9.      Rozprowadzane  są  świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Duża świeca 12 zł, mała 5 zł. Można też nabyć  figurkę Jezusa na sianku.

10.Osoby z Grup Parafialnych oraz chętnych do pomocy,  prosimy,  wzorem ubiegłego roku, o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać na nowej plebanii po Mszy Św. Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie.  

11.W przyszłą Niedziele będziemy mogli wesprzeć akcję charytatywną          ” Dziewczynka z zapałkami” w celu pozyskania środków na zakup prezentów dla dzieci z rodzin najuboższych.

12.Parafia organizuje pielgrzymkę po Sanktuariach Europy od 24.06 do 7.07. 2017. Cena 3960 zł + 120 Euro. Informacje  w Parafii i Księgarni Antoniego we Wschowie i stronie internetowej Parafii. Zapisy do końca stycznia. Przy zapisie wpłata 1000 zł.

13.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

14.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.

15.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.